Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

logo

Reflektory samochodowe to  elementy oświetlenia samochodowego,  których sprawność w dużej mierze zależy od bezpieczeństwa i komfortu jazdy, zwłaszcza po  zmroku. Podróżowanie bez działających świateł samochodowych to zagrożenie nie tylko dla nas, ale także dla innych użytkowników dróg. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie samochodowe swojego samochodu z AutoLampylach.pl. W naszej ofercie jest szeroka gama reflektorów do wszystkich marek samochodów.

 Reflektor samochodowy w samochodzie 

 Reflektor to nic innego jak mechanizm oświetlenia samochodowego montowany z przodu samochodu, który służy do oświetlania drogi specjalną wiązką światła. Obecnie istnieje kilka różnych typów reflektorów, w których stosuje się różne rodzaje żarówek – żarówki podwójne, żarówki halogenowe i żarówki ksenonowe lub światła LED. Każda lampa musi spełniać określone warunki techniczne i homologacyjne, dlatego należy  wybierać produkty tylko od znanych i renomowanych producentów, którzy opracowują swoje produkty zgodnie z zaleceniami prawa. 

 Funkcja reflektora 

 Reflektor zwykłego samochodu składa się z obudowy, mechanicznego lub elektrycznego regulatora, źródła światła, odbłyśnika i szkła. Do niedawna najpopularniejszym rodzajem źródła światła samochodowego były halogeny. Obecnie do oświetlenia coraz częściej stosuje się lampy ksenonowe. Tego typu reflektory nie są typowymi żarówkami, ale gazowymi źródłami wyładowczymi wykonanymi w kształcie łuku. Łuk ten powstaje między elektrodami w atmosferze gazu szlachetnego (ksenonu) wzbogaconego solami metali z grupy halogenów. Wewnątrz takiej lampy znajdują się dziesiątki listewek. Światło widzialne jest emitowane przez stożki plazmy znajdujące się obok obu elektrod, a ich temperatura barwowa wynosi 500-6500 K. Światła ksenonowe są znacznie bardziej energooszczędne niż zwykłe żarówki. Trwałość ksenonów określana jest na poziomie od 1550 do 2000 godzin, czyli około 3 razy dłużej niż lampy halogenowej. 

 Typowe usterki świateł samochodowych 

 Lampka samochodowa, podobnie jak większość części mechanicznych i elektrycznych samochodu, podlega naturalnemu zużyciu, co prowadzi do obniżenia jej funkcjonalności, co z kolei negatywnie wpływa  na komfort jazdy samochodem, zwłaszcza nocą. Najczęstszą usterką konwencjonalnych reflektorów są przepalone żarówki. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie tego typu części zamienne. Słabe oświetlenie reflektorów może być spowodowane problemami w układzie elektrycznym, a zwłaszcza w ładowarce. Jeśli reflektory nie świecą na odpowiednim poziomie, problemem może być również wadliwy akumulator. Sprawdź zaciski akumulatora pod kątem korozji, poziomu elektrolitu w akumulatorze i rozładowania. Należy również sprawdzić napięcie przewodu między ładowarką a reflektorem. 

Udostępnij